Μεταπηδήστε στο περιεχόμενο

Ανακοίνωση για την λειτουργία της Μονάδας

• από
Εικόνα απο διάδρομο βιβλιοθήκης

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Η Μονάδα Προσβασιμότητας και Κοινωνικής Στήριξης Φοιτητών του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων ενημερώνει ότι και στις νέες συνθήκες που έχουν διαμορφωθεί λόγω των μέτρων για την αποφυγή της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19 συνεχίζει την στήριξη των φοιτητών που αντιμετωπίζουν μαθησιακές δυσκολίες για την απρόσκοπτη συμμετοχή τους στις εκπαιδευτικές διαδικασίες.

Δευτέρα/ Τετάρτη/ Παρασκευή ώρες 11:30 – 14:30, στα τηλέφωνα : 2651005979, 2651005094.

Η Μονάδα συνεχίζει την παραγωγή προσβάσιμων συγγραμμάτων και βοηθά στην αντιμετώπιση προβλημάτων προσβασιμότητας όπου υπάρχουν.

Είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε τους φοιτητές που μας χρειάζονται!

Τους προτρέπουμε να καταβάλουν κάθε προσπάθεια για να συμμετέχουν στις εκπαιδευτικές διαδικασίες και να ολοκληρώσουν με επιτυχία το ακαδημαϊκό εξάμηνο των σπουδών τους.

Μένουμε σπίτι, τηρούμε με ευλάβεια τις οδηγίες των επίσημων φορέων για την προσωπική μας προστασία.

Επιμένουμε ακαδημαϊκά!

Ιωάννινα 31/03/2020