Μεταπηδήστε στο περιεχόμενο

• από
εικόνα ηλεκτρονικού ερωτηματολογίου

Στα πλαίσια του προγράμματος με τίτλο: «Υποστήριξη ερευνητών με έμφαση στους νέους ερευνητές» εκπονούμε μελέτη με τίτλο: «Η επίδραση των συμπεριφορών «άδηλης» μικρο-επιθετικότητας (microaggressions) στην ακαδημαϊκή και ψυχο-κοινωνική προσαρμογή των φοιτητών με αναπηρία ή/και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες (ΦμεΑ)» και επιστημονική υπεύθυνο την κα Ελένη Ανδρέου, Καθηγήτρια του ΠΤΔΕ του Παν/μίου Θεσσαλίας.

Για τη συλλογή των δεδομένων της έρευνας δημιουργήθηκε ηλεκτρονικό ερωτηματολόγιο με στόχο την καταγραφή των απόψεων των ΦμεΑ για τις διαπροσωπικές σχέσεις και την ακαδημαϊκή και ψυχο-κοινωνική τους προσαρμογή στο πανεπιστήμιο.Σεβόμενοι απόλυτα τα προσωπικά δεδομένα το ερωτηματολόγιο είναι ανώνυμο και γι’ αυτό τον λόγο δεν ζητάμε να σημειωθούν προσωπικά στοιχεία πουθενά.

Η έρευνα είναι πανελλαδική και εδω μπορείτε να βρείτε  τον σύνδεσμο:
https://forms.gle/QU75d6joMSqMSR5XA για να συμπληρωθεί  το σχετικό ερωτηματολόγιο.

Σε περίπτωση απορίας ή ενδιαφέροντος για τα αποτελέσματα της έρευνας μπορείτε να επικοινωνήσετε στα παρακάτω στοιχεία επικοινωνίας: Αγορίτσα Ψύλλου: ritapsilou@gmail.com Τηλ.: 6934 630065 ή Ελένη Ανδρέου:Τηλ.: 2421074691 / 6974 913763

elEL